Koku vainagu kopšanas un veidošanas darbi

Veidot vainaga arhitektūru, lai izveidotu stabilu vainaga struktūru. Kopšanas darbi notiek visā vainagā. Vienā kopšanas reizē nav pieļaujams nozāģēt vairāk par 25% no kopējās lapu virsmas.

Vainaga samazināšanu izmanto, lai mazinātu koka vainaga izmēru, pēc iespējas saglabājot tā dabisko formu. Zaru galus nogriež līdz iekšējiem sānu zariem vai stumbram. Nedrīkst izmantot galotņojošos griezumus. Izmantojot samazināšanas griešanu, atlikušā zara diametram jābūt vismaz 1/3 no tā zara diametra, kas tiek nogriezts. Paliekošais sānu zars ir jāizvēlas tā, lai nodrošinātu vainagam plūdlīniju formu. Nav pieļaujams nozāģēt vairāk kā 20% no kopējās lapotnes apjoma.

Vainaga daļu mazināšana ir metode, ko izmanto, ja vainaga paplašināšanās nonāk konfliktā ar ēkām vai infrastruktūru. Ja robežu tuvumā esoši koki rada traucējumus kaimiņiem, var būt nepieciešama konkrētu zaru samazināšana/īsināšana.

Šo kopšanas veidu izmanto retos gadījumos, ja ir nepieciešams stabilizēt koku, drošības apsvērumu dēļ, kā arī gadījumos, kad koks sāk dabīgi samazināt savus vainaga parametrus, veidojot sekundāro vainagu. Pielieto tikai pēc koku vērtētāja slēdziena saņemšanas. Tā ir mehāniska iejaukšanās, kas neatgriezeniski ietekmē vainaga arhitektūru un koka fizioloģiju( galotņošana). Šāda veida kopšana nevar tikt īstenota kā vienreizējs pasākums, tam vienmēr jābūt kā daļai no ilgtermiņa koku apsaimniekošanas plāna.

Vainaga veidošana, esošās formas uzturēšana vai atjaunošana saskaņā ar koku kopšanas plānu.

Vainaga tīrīšanas mērķis ir saglabāt kokus drošā un veselīgā stāvoklī. Vainaga tīrīšana ir nokaltušu, kalstošu, slimu, krustojošos, karājošos, vāji iestiprinātu, atpalikušu zaru nozāģēšana. Var paredzēt arī svešķermeņu un kāpelējošu augu noņemšanu.

Vainaga pacelšana ir zemāko zaru nogriešana. Vainaga pacelšanai ir daudz iemeslu, piemēram, lai nodrošinātu vairāk gaismas, uzlabotu skatu un atvieglotu piekļuvi gājējiem un satiksmei. Ielu un ceļmala kokiem minimālais augstums līdz vainaga pamatnei ir noteikts saskaņā ar nacionālajiem ieteikumiem. Attiecībā uz jaunajiem kokiem ir jāņem vērā, ka, lai saglabātu strukturētu koku, vainagam vajadzētu aizņemt 2/3 kopējā augstuma.

Vainaga retināšana ir nelielas sekundāru un atpalikušu zaru daļas noņemšana visā vainagā. Vainaga retināšana iekļauj vainaga tīrīšanu un neietekmē koka izmēru vai formu. Vainaga retināšanu var izmantot, lai cauri kokam varētu plūst vairāk gaismas, mazinātu vēja pretestību vai smago zaru gala svaru.

Vainaga atjaunošanu veic veciem, vērtīgiem kokiem, kas ir zaudējuši dabisko formu un struktūru vētras postījumu, sliktas apgriešanas, galotnes kalšanas vai slimības dēļ. Parasti tas notiek ilgākā laikaposmā, kad pakāpenisku samazināšanu nosaka vainaga lieluma dabisks samazinājums. Veci koki regulāri jāapseko.

Drošības sistēmu montāža

Vainaga drošības sistēmas uzstādīšana (statiska, dinamiska) - samazina koka vainaga bīstamību un apdraudējumu apkārtējās teritorijas lietotājiem, infrastruktūrai un būvēm. Sistēmas tiek uzstādītas kokiem, tikai pēc koku vērtētāja slēdziena saņemšanas.

Mūsu pakalpojumi

Jaunākās Galerijas

Aplūkojiet mūsu jaunākās galerijas, lai iepazītos ar mūsu darbu un rezultātiem.

Nezini, kā atrisināt situāciju ar saviem kokiem?
Uztici to mūsu komandai!

Pēdējie jaunumi Vairāk jaunumu

Tree Conference Riga 2023
02.05.2023.
Tree Conference Riga 2023

Ar prieku paziņojam, ka LKAB - Latvijas Kokkopju - Arboristu biedrība sadarbībā ar Latvijas Valsts mežzinātnes institūts "Silava" un Latvijas valsts meži rīko šīs vasaras sākumā Rīgā, Vaiņodes ...

LASĪT VAIRĀK

Tālāk Atpakaļ Mūsu klientu atsauksmes